2016 Yeni Opel Astra Sports Tourer Fiyatı ve Özellikleri

Yeni Opel Astra Sports Tourer, dynamic ve excellence olmak üzere 2 farklı modeli ile yollara çıkmış bulunuyor. Bu aracın kökeni bilindiği üzere j serisine dayanıyor. Yaklaşık çeyrek asır önce piyasada yerini alan F kasa, ilk wagon tipi araç olmuştu Opel için. Avrupa’da oldukça fazla sevilen wagon tipi araçlar nedeniyle sedan kasadan önce yine yeni bir wagon tipi yollardaki yerini aldı diyebiliriz. Station wagon sınıfındaki yeni Opel Astra Sports Tourer Özellikleri ve fiyatı ile ilgili bilgilere biraz daha detayları ile göz atalım.

YENİ OPEL ASTRA SPORTS TOURER DYNAMIC
YENİ OPEL ASTRA SPORTS TOURER DYNAMIC

Yeni Opel Astra Sports Tourer, hatchback modeline nazaran 332 mm daha uzun bir yapıda üretilmiş. Fakat bu konuda modeli karşılaştırma yapmak pek sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle uzunluk göz önünde bulundurulduğunda Astra K ile kıyaslamak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü yeni astra k ile birlikte ağırlığın büyük oranda düşürüldüğünü görüyoruz. Bu da özellikle yakıt tüketimi konusunda büyük bir tasarruf olarak göze çarpıyor.

YENİ OPEL ASTRA SPORTS TOURER EXCELLENCE
YENİ OPEL ASTRA SPORTS TOURER EXCELLENCE

Opel Astra Sports Tourer teknik özelliklerine göz attığımızda ilk olarak hem dynamic hem de excellence modellerinde 1.4 ve 1.6 motor tercihlerinin konulduğu göze çarpıyor. Her iki modelle ve motor seçeneklerinde 6 ileri otomatik vites bulunuyor. 48 litrelik yakıt tankları bulunan bu araçlarda 1.4 motorda ortalama yakıt tüketimi 5.7 litre oluyor. 1.6 motorda ise ortalama 3.8 litre yakıt tüketiyor.

Bir Cevap Yazın

Otomobil