2016 Yeni Toyota C-HR Fiyatı

Üretimi Sakarya’da yapılacak olan  özellikleri ve fiyatına dair detaylı açıklamalar Cenevre Otomobil Fuarında yapıldı. Bu yeni araç henüz görücüye çıkmadan evvel teknik özelliklerine dair pek çok açıklamalar yapıldı. Bunların başında aracın 4, 35 metre uztoyota-c-hrunluğunda, 1,795 m genişliğinde ve 1,565 m yüksekliğinde oldukça geniş ve ferah bir iç hacme sahip olduğudur. Ayrıca hibrit versiyonu da çıkacak olan C-HR’nin yüksekliği normal modelden sadece 1 cm düşük olacak.

Yeni Toyota C-HR Özellikleri arasında 1.2, 1.8 ve 2.0 litrelik olmak üzere 3 farklı motor tipi bulunuyor. Aracın 1.2 litrelik motorunun gücü 116 hp olurken 2.0 litrelik motorunun gücü ise 150 hp olmaktadır. Hibrit olarak üretilecek 1.8 litrelik motoru ise 122 hp gücünde olacaktır.

Yeni Toyota C-HR Özelliklerine göz atarken 1.2 litrelik motor ile üretilecek tipinde 6 ileri manuel şanzıman ve 4 çekerli CVT şanzımandan da bahsetmek gerekir. 2 litrelik motorun kullanılacağı araçta önden çekişli CVT şanzıman bulunacak. Hibrit modelinde ise önden çekişli eCVT şanzıman yer alıyor.

Yeni Toyota C-HR Fiyatı ile ilgili net bir açıklama henüz yapılmadı. Fakat suv araçların ülkemizdeki piyasası ve Toyota markasının birlikte göz önünde bulundurulmasıyla ortalama 85 bin TL civarında olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Otomobil